Автоновини Військова техніка

Керамічна броня: СЗТФ “Прогрес” готується до державних випробувань унікальних бронепанелей

Керамічна броня: СЗТФ "Прогрес" готується до державних випробувань унікальних бронепанелей

У 2018 році фахівці ДП “СЗТФ “Прогрес” разом з київськими науковцями вирішили реалізувати досить цікавий проєкт – створення навісної керамо-полімерної бронепанелі, призначеної для додаткового захисту легкоброньованої техніки (ЛБТ) від ураження бронебійними набоями калібрів 7,62 мм, 12,7 мм та 14,5 мм, пише Defense Express.

Створення таких бронепанелей – задача дуже складна, особливо з урахуванням того, що в Україні промислового виробництва захисних елементів на основі кераміки просто не існує. Разом з тим, сьогодні у ДП “СЗТФ “Прогрес” говорять про успішне проведення попередніх випробувань цього виробу та підготовку до державних випробувань, які планують провести вже в цьому році.

Так, сьогодні ДП СЗТФ “Прогрес” спільно з ДП ХКБМ ім. О. О. Морозова активно продовжує роботи з удосконалення дискретної керамо-полімерної композитної броні. Роботи ведуться в ініціативному порядку в інтересах Міністерства оборони України.

Керамічна броня: СЗТФ "Прогрес" готується до державних випробувань унікальних бронепанелей
Ось так виглядають сучасні керамо-полімерні композитні бронепанелі від ДП “СЗТФ “Прогрес”

Як нам розповів представник компанії, фахівці та науковці, які займаються цим проєктом, розробили технологію виробництва керамо-полімерних композитних бронепанелей різних рівнів захисту – від 1 по 4 згідно зі STANAG 4569. Причому усі технічні рішення, напрацьовані у процесі виконання ціього проєкту, захищено патентами – всього розробники отримали 13 Патентів на корисну модель.
Для виробництва бронепанелей використовуються керамічні бронеелементи на основі оксиду алюмінію, які також виготовляються за власною технологією.

Керамічна броня: СЗТФ "Прогрес" готується до державних випробувань унікальних бронепанелей
Конструкція керамо-полімерних композитних бронепанелей

Бронепанелі мають макрошарувате компонування і складаються з дискретного керамічного шару, який розміщується у високоміцній полімерній матриці, та текстильно-полімерного затримуючого шару. Додатково бронепанелі можуть оснащуватись підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену.
Кріпити їх на штатній броні легкоброньованої техніки планують за допомогою бонок. Таку конструкцію бронепанелей зумовили результати останніх досліджень. Вони доводять, що саме багатошарові конструкції, які поєднують елементи кераміки та полімерних композитів, спроможні забезпечити надійний захист від високоенергетичних динамічних навантажень.

Керамічна броня: СЗТФ "Прогрес" готується до державних випробувань унікальних бронепанелей
Зліва – фото виробу від ДП “СЗТФ “Прогрес”, зроблені у 2018 році. Справа – те, як керамічна броня виглядає сьогодні. За цей час була доопрацьована та кардинально змінилася конструкція внутрішніх елементів, змінилася технологія виробництва, хімічний склад елементів, що позитивно вплинуло на якість та ефективність виробу

Сьогодні проєкт створення дискретної керамо-полімерної композитної броні знаходиться на завершальному етапі. Наразі ведуться роботи з оптимізації масогабаритних характеристик керамо-полімерної броні з метою зниження її питомої ваги.

Керамічна броня: СЗТФ "Прогрес" готується до державних випробувань унікальних бронепанелей
Різні за розмірами та формою керамічні елементи, що використовуються у бронепанелях

Дослідні зразки бронепанелей на постійній основі проходять натурні балістичні випробування на полігоні ДП “ХКБМ ім. О.О. Морозова” за участю представників 85 Військового представництва Міністерства оборони України за Програмою-методикою, розробленою ДП “ХКБМ ім. О.О. Морозова”.

Як повідомляють на ДП “СЗТФ “Прогрес”, на сьогодні завершено цикл попередніх натурних балістичних випробувань. Підтверджено високу живучість та вогнестійкість керамо-полімерної броні, а також її ремонтопридатність в польових умовах.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook