Автоновини Військова техніка

Крута тачка: Що за БТР-3ДА випробували в Україні

Крута тачка: Що за БТР-3ДА випробували в Україні

Днями 95-а окрема десантно-штурмова бригада Збройних сил України обкатала новітні бойові машини від “Укроборонпрому”, пише Depo.

Ми продовжуємо відслідковувати новинки української зброї та техніки. 15 липня 95-а окрема десантно-штурмова бригада Збройних сил України застосувала на бригадних тактичних навчаннях новітній бронетранспортер БТР-3ДА від ДП “Київський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Хоча, якщо чесно, новою тут є лише модель бронемашини, тому що БТР-3 в базовій його модифікації у наступному році відзначатиме 20-ту річницю свого “народження”.

Історія проекту

Власне, розробка БТР-3 почалася в 2000 році за технічним завданням компанії ADCOM з ОАЕ (діяла як координатор всього проекту) для участі в конкурсі на поставку БТР для морської піхоти ОАЕ. Перша машина була зроблена на базі БТР-94 – модернізованої версії БТР-80, розробленої на замовлення Йорданії на Харківському заводі транспортного машинобудування імені В. А. Малишева (ХЗТМ).

Розробка конструкції БТР-3 була завершена вже у 2002 році, а окрім ХКБМ у розробці та створенні модифікацій брали участь “Державний науково-технічний центр артилерії і стрілецького озброєння” (Україна), “ADCOM Manufacturing Company Ltd. WLL” (ОАЕ), “Deutz AG” (ФРН) і “Allison Transmission” (США).

Сьогодні у виробництві БТР-3 задіяні 10 підприємств концерну “Укроборонпром”, а збирають його на “Київському бронетанковому заводі”.

Крута тачка: Що за БТР-3ДА випробували в Україні

Що стосується модифікації БТР-3ДА, то це найновіша бронемашина модельного ряду БТР-3, яка є розвитком бронетранспортеру з врахуванням досвіду війни на сході України.

До речі, в квітні 2016 року були завершені полігонні випробування створеного на основі БТР-3ДА командного варіанту, БТР-3К.

Що собою являє

Бронетранспортер БТР-3ДА швидший та маневреніший за попередників, у нього покращений бронезахист екіпажу. Також він має оптико-електронний модуль з телевізійним та тепловізійним каналами, завдяки чому з’явилася можливість вести вогонь вночі. А додатковий енергоагрегат дозволяє управляти бойовим модулем без використання основної силової установки.
Перші дві одиниці глибоко модернізованих БТР-3ДА “Київський бронетанковий завод” випустив у першій половині 2016 року. Ці бронетранспортери оснастили чотиритактним 6-циліндровим дизельним двигуном з рідинним охолодженням Deutz BF6M1015CP (360 к.с.) і автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP.

Завдяки встановленому на БТР-3ДА двигуні Deutz поліпшились характеристики маневреності та прохідності модернізованої машини. Зокрема, БТР-3ДА тепер може долати підйом на гору з кутом у 30 градусів, рів завширшки 2 метра та перешкоду заввишки 0,7 метра. До того ж при завантаженості у 16,5 тонн (бойова маса), бронетранспортер БТР-3ДА розвиває максимальну швидкість по шосе 104 км/год.

Озброєння

Бронетранспортер БТР-3ДА оснащений баштовим модулем БМ-3 “Штурм” зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує сучасний цифровий стабілізатор високої точності СВУ-504С з використанням твердотільних гіроскопів).

Для посилення вогневої потужності на нього встановлено 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів). Крім того, на бойовому модулі додатково розташовано дві пускові установки для протитанкових керованих ракет “Бар’єр”, а також 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм (з боєкомплектом 2000 набоїв).
Бойовий модуль бронетранспортера БТР-3ДА також містить телевізійні засоби прицілювання та тепловізійні прилади для забезпечення можливості вести вогонь уночі. А система панорамного огляду дозволяє членам екіпажу тримати в полі зору місцевість під розгорнутим кутом – майже 360 градусів.

Замість висновку

Наразі БТР-3ДА – серійно виробляється на “Київському бронетанковому заводі” та на постійній основі постачається до українського війська. Станом на сьогодні до Збройних сил України, Національної гвардії та інших силових структур України поставлено декілька сотень БТР-3ДА.

Що характерно, на відміну від БТР-4, бронетранспортери БТР-3 майже не потрапляють до скандальних ситуацій. Важко сказати, з чим це пов’язано, але тенденція така прослідковується.

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook