ЗАЗ-965 Запорожець, легендарний мікролітражний автомобіль, що випускався з 1960 по 1969 роки, може пізнати нове життя. Випускник Харківського автодорожнього університету (ХНАДУ), 27-річний дизайнер Роман Прядько представив своє бачення «народної» моделі в новому поколінні, пише Автоцентр.
Автомобіль отримав назву ZAZ-965-NewERA. Проект близький по духу таким автомобілям, як Fiat 500, Citroen C3 Pluriel, Mini Cooper Hatch III, Volkswagen Beetle III.
За заявою автора, в проекті збережено стиль бренду, і в той же час він інтерпретований по-своєму. Головною зміною стало перенесення двигуна на передню частину кузова, що спрощує систему охолодження. Також одним з основних елементів впізнаваності екстер’єру можна виділити «зябра» на боковинах кузова, які в оригінальній версії служили вентиляційними отворами, натомість їм встановлені прорізи для відводу повітря з салону автомобіля. Що сказати, стильно і функціонально.
Інтер’єр несе такий же підхід до стилю і функціональності автомобіля. Основними елементами, які кидаються в очі, є: двохспицеве рульове колесо, комбінація приладів в ретро стилі, три круглих функціональних клавіші на центральній консолі, нижче яких розташувалася кнопка запуску двигуна СТАРТ / СТОП, доповнює образ горизонтальна лінія з плавним загином вниз, яка функціонально стилізована під центральні і бічні повітродуви.
За задумом розробника, нова модель належить до малого класу «В», завдяки своїм габаритам – 3825 x 1630 x 1550 мм, і колісній базі – 2320 мм.
Салон вміщає вільно двох дорослих осіб спереду, а на задніх сидіннях будуть відчувати себе комфортно тільки діти (або два дорослих для короткої поїздки). Покупцями такого автомобіля Роман бачить хлопця або дівчину віком 25-35 років або молоду сімейну пару.
Основні параметри проекту передбачають декілька варіантів силових установок: як ДВЗ, так і електромотори з літій-іонними батареями.
В процесі розробки форми моделі, був розроблений макет з пластиліну, масштабом 1: 5, який сприяв пошуку стилю в обсязі.
Залишається сподіватися, що такий цікавий автомобіль ми все ж побачимо на дорогах. І якщо не в масовій кількості, то хоча б в одиничних екземплярах.