Автоновини Військова техніка

«Плавець» зі «Списом»: Представлено нову плаваючу «БМП» для ЗСУ

Під час виставки «Зброя та Безпека-2018»,  вперше був представлений бронетранспортер «Плавець» – спільний проект, що зявився в результаті державно-приватного партнерства ПАТ «Харківський Тракторний Завод», ДК «Укроборонпром» (ДК «Укрспецекспорт») та ТОВ «НВК «Техімпекс», пише Defence-ua.

Новий гусеничний плаваючий БТР «Плавець», розроблений на базі багатоцільового гусеничного шасі МТ-ЛБу. Він має екіпаж з 3-х осіб та може перевозити до 14 десантників, для спішування яких може використовуватись відкидна апарель в задній частині машини (в одному з варіантів машини).

Корпус машини забезпечує балістичний захист екіпажу та десанту на рівні 2 за STANAG-4569, а також протимінний захист рівня 2b за STANAG-4569 (витримує підрив під днищем заряду до 6 кг вибухових речовин у тротиловому еквіваленті).

БТР «Плавець» може використовуватись для озброєння механізованих підрозділів, що діють у важкопрохідних місцевостях з великою кількістю водних перешкод, зокрема і для транспортування по воді морських піхотинців. В машині помітні певні зміни в конфігурації десантного відсіку та корпусу. Зокрема було змінено лобову частину корпусу. Вона має більший нахил, що покращує морехідні якості бронетранспортера. Крім того, на «Плавець» були встановлені два потужні водомети, що дозволяють розвивати на плаву швидкість до 10,5 км/год.
БТР оснащується дизельним двигуном потужністю 350-460 к.с. та механічною коробкою передач. БТР «Плавець» був представлений з встановленим на ньому сучасним бойовим модулем «Спис», що забезпечує машині досить велику вогневу міць та здатність протидіяти броньованим цілям від легкоброньованих і до танків.

БТР «Плавець» може також використовуватись у якості основи для цілого сімейства бойових броньованих машин. База машини придатна для встановлення башти 122 мм 2С1, комплексу 1В12, 120 мм автоматичного міномет та інших озброєнь. Крім того на базі БТР «Плавець» може бути створено машини вогневої підтримки, управління, зв’язку, медично-евакуаційну, ремонтно-евакуаційну, РХБ захисту, інженерного забезпечення та ін.

Варто зазначити, що подібні машини мають попит в окремих країнах, з великими морськими кордонами, які не можуть дозолити собі купити дорогі західні бронемашини. Так, у 2006-2007 роках Україна продала близько 30 подібних за параметрами МТ-ЛБМШ, оснащених бойовими модулями «Шквал» з 30 мм гарматою, М’янмі.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook