ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) презентувало одразу дві нових керованих ракети для повітряного бою.
Мова йде про авіаційну ракету класу “повітря-повітря” середньої дальності УП-277 з активною радіолокаційною головкою самонаведення та високоманеврену перспективну ракету ближнього повітряного бою з інфрачервоною головкою самонаведення.
Варто відзначити, що нові ракети є більш сучасним аналогом радянських ракет Р-27 та Р-73, які виготовляють й на іншому підприємстві Концерну ДАКХ “Артем”.
Так УП-277, за даними розробника, має підвищені тактичні можливості та завадозахищеність й оснащується новітніми АРГСН та неконтактним радіолокаційним датчиком цілі.
Дещо раніше повідомлялося, що компанія “Радіонікс” розробляє для КБ “Луч” нову серію активних головок самонаведення калібром 200 мм міліметрового діапазону хвиль для перспективних ракет “повітря-повітря” (для 230-мм ракет Р-27 від ДАКХ “Артем”, своєю чергою, розроблена нова АРГСН Х-діапазону “Аліса”). Можна припустити, що саме такими ГСН будуть оснащуватись ракети УП-277.
Менші розміри та маса (180 кг в УП-277 проти 245-350 кг у різних варіантів Р-27) дозволять перспективній ракеті від КБ “Луч” уражати цілі, які маневрують з більшим перенавантаженням (до 12 g проти 8 g у Р-27) та на значно більшій дистанції при атаці у задню напівсферу (до 50 км проти 15-36 км у серійних ракет Р-27 ДАКХ “Артем”).
Своєю чергою, перспективна ракета ближнього радіуса дії з інфрачервоною головкою самонаведення, неконтактним радіолокаційним датчиком цілі у міліметровому діапазоні й керованим вектором тяги двигуна може уразити цілі, котрі мають більшу швидкість (2700 км/год проти 2500 км/год у радянської Р-73).
Варто додати, що на сьогодні ці перспективні ракети існують скоріш на стадії проекту (можливо для інозамовників) й представники ДККБ “Луч” поки не повідомляють детальну інформацію щодо строків виготовлення та випробувань цих виробів.