Автоновини Військова техніка

Сайгак” від “Української бронетехніки” на заміну УАЗ офіційно представлений: нові деталі та подробиці (фото)

Сайгак" від "Української бронетехніки" на заміну УАЗ офіційно представлений: нові деталі та подробиці (фото)
Радянський УАЗ-469 та "Сайгак" від КВП "Українська бронетехніка"

Військовий легковий автомобіль підвищеної прохідності від КВП “Українська бронетехніка” побудований на базі серійного шасі Toyota Hilux.

Приватна компанія в рамках оголошеної Міністерством оборони України дослідно-конструкторської роботи за шифром “Сайгак” офіційно презентувала свою версію військового позашляховика.

За словами розробників, автомобіль від КВП “Українська бронетехніка” створений на базі серійного шасі Toyota Hilux та доопрацьований під технічне завдання Міноборони й адаптований до використання українськими військовими.

“Міноборони спочатку оголошувало цей тендер наприкінці 2020-го. Одним з основних параметрів був дорожній просвіт – не менше як 240 мм, що відповідає характеристикам більшості порівняно недорогих комерційних позашляховиків, як то Mitsubishi L200, Ford Ranger, Great Wall Wingle 7, Toyota Hilux тощо.

У новому технічному завданні, яке було видано в травні ц.р., кліренс збільшений до 300 мм з аргументацією, що машина повинна бути не гірша за УАЗ (УАЗ-469/3151 власне й має кліренс 300 мм, – прим. ДЕ), – розповів генеральний директор приватного підприємства Владислав Бельбас в коментарі Defense Express.

Однак, за словами очільника “Української бронетехніки”, закордонні аналоги з таким кліренсом, які могли б послужити базою для військового позашляховика, представлені тільки дуже дорогими моделями (Toyota Land Cruiser 78, Land Rover, Mercedes-Benz G-клас). Якщо звичайні пікапи можуть коштувати в районі $30 тисяч, то машини такого сегмента в закупівлі оцінюються у $70-80 тисяч.

“Нам вдалося створити потрібну машину на базі серійного шасі Toyota Hilux, допрацювавши підвіску, підсиливши мости, замінивши колеса тощо. Звичайно ж, всі зміни були узгоджені з Toyota Europe. Тобто на ці машини в нас заводська гарантія”, – зауважив Владислав Бельбас.
“Крім того, ми розробили машину в партнерстві з чеською компанією Glomex MS, яка поставляє Ford Ranger в Польщу (армії), Toyota Hilux в Чехію (армії та поліції), а також нещодавно виграла тендери в Словаччині та Македонії. Вони є постачальником такого типу автомобілів для армій Східної Європи”, – додав він.

Завдяки такому партнерству створена КВП “Українська бронетехніка” версія “Сайгака” на базі Toyota Hilux адаптована як під вимоги українських військових, так і відповідає (вони вже пройдені та підтверджені під час відповідних випробуваннях в Європі) сучасним вимогам НАТО.

“Самі чехи (Glomex) кажуть, що наші вимоги (Міноборони України – прим. ДЕ) найвищі з усіх країн Східної Європи. Зокрема, аналогічний тендер в Польщі тривав близько 6 років. Тому що теж спочатку видали високі вимоги й отримали відповідну високу ціну. Після чого вимоги почали урізати, поки не дійшли до нормальної ціни. Чеські партнери висловлюють занепокоєння, що в Україні все затягнеться таким саме чином”, – відзначив гендиректор вітчизняного підприємства.

Сайгак" від "Української бронетехніки" на заміну УАЗ офіційно представлений: нові деталі та подробиці (фото)

Водночас на українському підприємстві виказують інші побоювання, що проблеми з затягуванням строків можуть заявитися ще раніше, через не зовсім зрозумілі дії Міністерства оборони.

“За умовами конкурсу, до 1 вересня ц.р. ми маємо надати Міністерству оборони України дослідний зразок і провести заводські випробування. Проблема в тому, що методик та програм для проведення заводських випробувань в нас немає – Міноборони їх досі не надали. Проте ми готові виходити на державні випробування, адже наш “Сайгак” відповідає стандартам НАТО”, – зазначив Владислав Бельбас.

За його словами, “Українська бронетехніка” останні два місяці у листах неодноразово зверталася до Міноборони щодо надання цих методик, але відповіді й досі не отримала. При цьому, на засіданнях до цього надавалася інформація, що вже на цей рік ЗСУ в рамках ДОЗ-2021 мають замовити перші 150 нових машин.
“Наскільки нам озвучували, цього року в ДОЗ стояло 150 машин. Тобто до 1 вересня мали бути надані зразки, що пройшли заводські випробування. Після цього, орієнтовно за 2 – 3 місяці, мали б завершитися держвипробування, і до кінця року укладено контракти. Причому, оскільки вироби вже в ДОЗ, контракти укладаються за переговорної процедури, а не на відкритому тендері, як анонсувалося спочатку”, – розповів очільник КВП “Українська бронетехніка”.

За оцінками фахівців, потреба Збройних сил України у нових позашляховиках сягає тисяч одиниць. Аналогічні машини знайдуть застосування також в Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook