Автоновини Військова техніка

ДПЦК презентувало новий проект десантного катера “Пелікан”

ДПЦК презентувало новий проект десантного катера "Пелікан"
Рендерне зображення десантного катера "Пелікан" від ДПЦК

ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) представило проект нового катера легкого класу, який за ТТХ здатен перевозити до двох відділень морпіхів.

Рендер нового судна, яке призначене для транспортування та висадки на необладнане узбережжя десанту, та його тактико-технічні характеристики було оприлюднено на сайті миколаївського держпідприємства.

Варто зазначити, що дані про “Пелікан” опубліковані не в розділі “Десантні кораблі та катери” (як, наприклад, дані про ДШК “Кентавр”), а серед проектів патрульних кораблів, де здебільше розміщуються проекти суден для прикордонних служб.

ДПЦК презентувало новий проект десантного катера "Пелікан"
ТТХ десантного катера “Пелікан” від ДПЦК

В описі виробу відзначається, що його корпус і основні конструкції виготовляються з легкого металу (ймовірно, так званого “морського алюмінію”) й не мають бронювання.

При цьому сам катер має досить невеликі розміри й за тоннажністю вдвічі менший ніж броньований ДШК “Кентавр-ЛК” (23,2 тонни проти 53). Також він має меншу довжину (18 метрів проти 24,3 метра) та пасажировмісність (20 морських піхотинців проти 36).

Максимальна швидкість “Пелікана” заявлена на рівні “не менш як 25 вузлів” при дальності ходу – 400 миль. Для порівняння, в ДШК “Кентвр-ЛК” від “Кузні на Рибальскому” заявлені до 50 вузлів (при реальних 35 вузлах) при дальності ходу до 500 миль.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook