Власники авто на єврономерах підготували кілька законопроектів, грамотно написаних юристами, які будуть запропоновані Верховній Раді. Про це в інтерв’ю autonews.ua заявив один із засновників громадської організації «Авто Євро Сила» (далі АЕС) Олег Ярошевич.
Документи будуть представлені під час багатотисячної акції, яка запланована на 6 вересня в Києві.
«Акція 6 вересня – це мирна попереджувальна акція. Для прийняття до виконання ми даємо депутатам, комітетам місяць. Якщо нічого не зміниться, то наступна акція буде ще більш масова, ще більш агресивна, », – каже Ярошевич.
«Ми абсолютно змінили тактику по відношенню до влади, і перше, що зробимо в понеділок, в перший день роботи Ради, – будемо відкликати законопроект 5567. Це законопроект, який мав би бути перехідною моделлю до розмитнення. Ми пропонували закон 5567, щоб побачити, скільки людей і транспортних засобів знаходяться на території України. Другий момент – щоб наповнити бюджет, про який всі кричать, що ми шаровики, і що за цим законом від 200 до 400 євро в рік кожен громадянин України мав би внести за користування транспортними коридорами України. Ми його відкликаємо, тому, що це недозакон, такий собі ящик Пандори.
Вимогою 100-тисячний акції буде доступне розмитнення кожному українцю. Вимога розмитнення як в Європі. Ми розуміємо, що влада нас боїться, і та кількість людей, яке ми збираємо біля Верховної ради, стало причиною того, що вся Рада змінила свій графік роботи. Насамперед на середу, 6 вересня, скасували засідання Ради. Скасували і роботу комітетів. Влада боїться людей, не хоче йти на спілкування. Це ганебна ситуація », – говорить він.
«Адже ми, люди, які їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією, ми використовуємо міжнародні договори, міжнародне законодавство. Ми доводимо, що це загальноприйнято у всій Європі і ратифіковано в Україні. Ми користуємося Стамбульською конвенцією, де чітко прописано, що транспортні засоби на іноземній реєстрації, які належать юридичним особам або компанія, і використовуються в особистих цілях, мають право на це, це і це. В даному випадку необхідно користуватися Митним кодексом України та міжнародними законодавчими актами – Стамбульською конвенцією, яка ратифікована Україною ще в 2004 році.
І ось в колізії законів є прогалина, яким і користуються водії всіх транспортних засобів. Вони заїжджають на територію України для особистого користування в режимі транзит на строк від 5 до 10 днів (в залежності від митного переходу). І ще один шлях, який вони використовують – транспортні засоби на іноземній реєстрації, які завезені нерезидентами. Вони мають право тут використовуватися протягом 365 днів.
Ця колізія законів постає в протиріччя з Конституцією України. У Конституції чітко прописано, що не може бути дискримінований громадянин України. А ми вважаємо, що це дискримінація, коли українцеві дозволяють заїхати на 5 або 10 днів, а іноземцю дозволяють на 365. Хоча написано – не може бути дискримінації за кольором шкіри, віросповіданням чи належністю до громадянства. У нас є ця дискримінація і ми з нею боремося, »- повідомив Олег Ярошевич.
«Влада у нас – наймані менеджери. Це може бути вимога відкликати всіх депутатів, може бути тиск на президента, який є гарантом конституції. Поки ми говоримо – ми, громада, ми, громадяни України вимагаємо прийняття законодавства, яке пов’язане з розмитненням транспортних засобів.
До слова, ми не одні будемо виходити під стіни Ради. До нас приєднаються сотні громадських організацій, і загальною вимогою буде скасування дискримінації прав українців в різних галузях. Адже ущемлені права бізнесменів, вкладників банків, воїнів АТО, медпрацівників, працівників МВС. Так ми не дамо владі дискредитувати АЕС, нас не можна буде назвати ні «рукою Кремля», ні «рукою Європи». Ми – громадяни України, які задають безпосередніпитання про те, що дискримінують наші права », – підсумував активіст.