Відповідну інформацію оприлюднив начальник зенітних ракетних військ полковник Борис Генов під час привітання військовослужбовців з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України (ймовірно, “старою” версією, яка до 2007 року відзначалася у перші вихідні липня, а з 2027 року перенесена на перші вихідні серпня), пише Defense Express.
У своєму зверненні, Борис Генов зокрема повідомив й про поточний стан сил ППО та майбутні плани з розвитку.
Так, він нагадав, що у зв’язку з подальшою застарілістю радянських комплексів ППО, котрі стоять на озброєнні підрозділів ЗСУ, наразі розглядається питання закупівлі зенітно-ракетних комплексів у західних партнерів.
Водночас Збройні сили зацікавлені й у виготовленні українських комплексів, й роботи по цій темі вже проводяться й мають надію на успіх не лише в Україні.
“Ці роботи уже розпочаті. Проведені аванпроекти й на даний час проводиться питання по проведенню дослідно-конструкторських робіт. Наші підприємства уже, на сьогодні, мають напрацювання й з інозамовниками. Це показала виставка, яка була проведена в місті Києві (мова йде про “Зброя та Безпека-2021″)”, – відзначив начальник зенітних ракетних військ ЗСУ.
Своєю чергою, під час демонстрації цього привітання у відео від прес-служби Командування Повітряних Сил ЗСУ демонструвалися кадри з перспективними комплексами середньої дальності СД-300 від КБ “Луч” та універсальної зенітно-ракетної системи великої дальності від КБ “Південне” – “Кільчень”.
Нагадаємо, перспективний комплекс від ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч”, призначений для ураження на дальності до 100 км будь-яких аеродинамічних та балістичних цілей (а в окремих випадках і наземних чи надводних), вперше був продемонстрований (у вигляді макету пускової установки) на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2021” у червні ц.р.
При цьому, за словами Генерального конструктора – Генерального директора ДККБ “Луч” Олега Коростельова, для розробки такого ЗРК необхідно лише два роки, після яких комплекс розпочне державні випробування. І на фінансування цієї розробки необхідно фінансування у розмірі близько $40 млн.
Своєю чергою, представлений у квітні ц.р. концепт ЗРС великої дальності “Кільчень”, від КБ “Південне” має заплановану дальність ураження цілей до 280 км.
За словами розробників, створення новітньої зенітно-ракетної системи “Кільчень”, її розробка, складає “близько четвертої або третьої частини вартості комплексу Patriot”.