Офіційна презентація амбітного проекту відбудеться на виставці “Зброя та Безпека-2021”. Пише Defense Express.
Відзначається, що над створенням цього амбітного проекту працювали “25 найкращих українських вчених та фахівців у сфері авіакосмічної галузі” на чолі з колишнім гендиректором ДП “Антонов” Олександром Лосем та ексголовою ДКАУ (Державне космічне агентство України) Володимиром Усовим.
Надшвидкий бойовий дрон з технологіями stealth та “ройовими можливостями”, за словами розробників, здатен у внутрішніх відсіках переносити озброєння вагою до 1 тони.
Розробники стверджують, що бойовий дрон розробляли у партнерстві з кращими підприємствами України, як то ДП “Івченко-Прогрес”, “АТ “Мотор Січ” та ТОВ “Гідробест”.
Судячи з рекламного відео та фото, ACE ONE оснащений потужним турбореактивним двигуном (ймовірно його двоконтурною версією, на кшталт ТРДДФ АІ-322Ф). Це дозволяє при досить значних розмірах (довжина 8 метрів, ширина 11 метрів) та вазі (максимальна злітна вага 7,5 тонн) розвивати майже звукову швидкість – 0,95 Маха.
При цьому, за розрахунками українських конструкторів, ударний БЛА буде мати бойовий радіус 1500 км та підійматися на висоту до 13,5 км.
Судячи з відео, безпілотник має багато схожих рис з американським проектом Lockheed Martin RQ-170 Sentinel та російським С-70 “Охотник”.
Попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (ймовірно, трьох) та наземної станції управління – $12-13 млн. Таку ціну розробник вказав у англомовному прес-релізі щодо презентації безпілотного комплексу на виставці “Зброя та Безпека-2021”.
За задумом, вітчизняна безпілотна “невидимка” буде не просто розвідником, а зможе нести та використовувати високоточне кероване озброєння (та ймовірно вільнопадаючі бомби) як проти наземних, так і проти повітряних цілей, яке може бути розташоване у двох великих внутрішніх відсіках.
Так, у відеоролику ACE ONE знищує ракетою безпілотний апарат, схожий на новий розвідувально-ударний БПЛА “Орион”, а в іншому кадрі ще однією ракетою російський танк Т-90. Також продемонстроване бомбардування невеликого військового табору авіабомбою.
Тобто фактично мова йде про створення багатофункціонального бойового літального апарату, що здатний застосовувати різноманітні види важкого сучасного й перспективного озброєння проти цілей як на землі, так і у повітрі й виконувати функції притаманні літакам бойової авіації (наприклад F-16А або Dassault Rafale).