Автоновини Військова техніка

Футуристичний броневик за стандартами НАТО: Що за БТР-4МВ1 створили в Україні

Футуристичний броневик за стандартами НАТО: Що за БТР-4МВ1 створили в Україні

На міжнародній виставці озброєнь IDEX-2021 в ОАЕ Україна засвітила новітній вітчизняний бронетранспортер БТР-4МВ1 з нетиповим для пострадянських країн дизайном.

Нещодавня виставка озброєння IDEX-2021 добігла кінця. Україна представила на виставці більше двох десятків натуральних і макетних зразків перспективних озброєнь, серед яких славнозвісні “Вільха” і “Нептун”. Втім БТР-4МВ1, зроблений з урахуванням найсучасніших вимог НАТО, привернув найбільший інтерес.

БТР (бронетранспортер) – це броньована машина, переважно на колісному ходу для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки в бою у різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя.

Що за тачка

БТР-4МВ1 створили у “Харківському конструкторському бюро ім. Морозова”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, і вперше представили в Україні під час міжнародної виставки “Зброя та Безпека-2017”. Однак, весь цей час бронетранспортер перебував у тіні більш відомого “родича” – БТР-4 “Буцефал”.

БТР-4МВ1 є модернізацією БТР-4, який активно використовується українськими військовими на Донбасі. При його розробці харківські зброярі з ДП “ХКБМ” врахували практичний досвід і всі зауваження, які виникли під час експлуатації бронемашин сімейства БТР-4 у бойових діях на Сході України.

Броня

Насамперед, завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. У стандартному виконанні броня витримує попадання 12,7-мм куль в лобовій проекції.

Таким чином, футуристичний зовнішній вигляд – це не примха дизайнера, а сучасні тенденції бронезахисту.

Також при створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту і рознесену броню, у тому числі, керамічну (перше практичне застосування її в українській бронетехніці). Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати пошкоджені елементи верхнього шару броні.




Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.

Ходова

При цьому завдяки вдалим технологічним рішенням розробників (використання тої ж керамічної броні, яка легша за металеву) вага БТР-4МВ1 збільшилась лише до 24-25 тон (в залежності від кількості навішаної броні та використаного бойового модуля), що тільки на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4.

Водночас, всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: його максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год.

Корпус

В БТР-4МВ1 повністю відсутні вікна, а за рахунок встановлення броньованих відеокамер по всьому периметру бронетранспортера, реалізована система кругового огляду. Це дозволяє водію-механіку бачити на своїх моніторах огляд місцевості на 360 градусів.

Двостулкові задні двері, притаманні для сімейства БТР-4, замінили на відкидну апарель, зручнішу і функціональнішу в бойових умовах. При цьому, в саму апарель також врізали двері, що збільшило функціональність цього компоненту.

Озброєння

Використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини.

Стандартним бойовим модулем вважається БМ-7 “Парус”, однак, за необхідності може бути встановлений будь-який інший сучасний модуль, будь то “Штурм”, “Шквал”, “Грім”.




Окрім цього, в озброєнні також застосовані сучасні технології, такі як дальномір та тепловізорна камера. Система керування вогнем дозволяє одночасно відстежувати до 10 цілей та знищувати або усі 10, або вибірково.

Функціонал

В цілому ж, завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, можна за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1 у потрібну модифікацію.

Таким чином БТР-4МВ1 можна за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти.

Такий підхід використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook