Наразі українські фахівці вже створили аванпроект “радару майбутнього”, який може згодом стати основою захисту неба України. КП “Науково-виробничий комплекс “Іскра” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС “Мангуст” (або 1Л300).
Проект радару був створений на замовлення іноземної компанії (з умовами його виробництва в Україні) й за своїми тактико-технічними характеристиками може конкурувати з новітніми розробками провідних світових виробників.
“Цей проект по різному називають, або “Мангуст”, або 1Л300. Це багатофункціональний радар, який може працювати в режимі оглядового – ми можемо моніторити повітряний простір на досить велику дистанцію. Він працює як контрбатарейний – може перейти в інший режим і виконувати якісно функції контрбатарейного радара. Він може бути радаром, який здійснює радіокорекцію керованого боєприпасу”, – розповів в інтерв’ю “Security talks з Валентином Бадраком” директор НВК “Іскра” Юрій Пащенко.
Тобто фактично, новітня РЛС “в одному флаконі” може поєднувати в собі можливості інших сучасних розробок державного підприємства – контрбатарейного радара 1Л220УК, та РЛС типу 36Д6М й сімейства 80К6.
“Радар є багатофункціональним, і він дозволяє виконувати функції не тільки як контрбатарейний радар, а й виявляти й безпілотні літальні апарати, і винищувачі п’ятого покоління з низьким ЕПР (виготовлені за технологією Stealth). Тобто всілякі об’єкти й цілі як аеродинамічні, так і балістичні”, – роз’яснив директор департаменту досліджень та конструювання НВК “Іскра” Олексій Залевський.
На думку очільника “Іскри” – Юрія Пащенко, ця система, в недалекому майбутньому, може стати надійною основою захисту повітряного простору України (в плані оперативного виявлення та наведення на ціль) від будь-яких “далекобійних” загроз й працювати спільно з іншими потенційними розробками вітчизняного ОПК – зенітно-ракетними системами, над якими зараз працюють фахівці ДККБ “Луч” та КБ “Південне”.
“Тобто на базі такого радара можна сформувати, вибачте за порівняння, свою систему “Купол” в Україні. Вогневі засоби Україна точно може створити для роботи в такому режимі – розвідувально-ударного комплексу. Це я точно можу сказати і за цим, переконаний, майбутнє”, – наголосив Юрій Пащенко.