Подряпини, сколи, вм’ятини та інші дефекти на кузові – звичайна справа в ході експлуатації транспортного засобу. Від них не застрахований жоден автовласник. Але треба пам’ятати, що в будь-якому масштабі пошкодження вимагають термінового ремонту і фарбування кузова автомобіля.
Якщо не надавати їм значення і надовго відкладати процедуру відновлення, на місці дефекту почне розвиватися корозія. А врешті-решт це призведе до безнадійного псування деталі.
Види фарбування авто
Необхідність в оновленні заводського шару фарби виникає не тільки після дорожньо-транспортних пригод. Згодом лакофарбове покриття машини піддається природному зносу, вигорає. Без фарбування відновити його початковий зовнішній вигляд неможливо. Крім естетичного ефекту, фарбування автомобіля виконує і практичну функцію, формуючи надійний захист металу від руйнівних природних процесів.
Залежно від ступеня пошкодження використовується два види фарбування:
- локальне – обмежені роботи по відновленню тільки пошкоджених ділянок;
- комплексне – повна реставрація кузова з метою кардинального косметичного перетворення, або ліквідації наслідків глобальних пошкоджень.
Найчастіше для вирішення проблеми достатньо локального фарбування окремих частин машини.
Основні етапи процедури
Фарбування автомобіля, або його деталей виконується в декілька етапів. При цьому необхідно чітко дотримуватися їх послідовність, витримувати встановлені технології. Порушення правил позначається на якості нанесеного покриття.
В ідеалі схема робіт виглядає наступним чином:
- Попередня підготовка поверхні. Даний етап включає демонтаж деталей і ряд підготовчих заходів. За допомогою абразивних елементів або хімічних складів здійснюється зачистка корозії, видаляється старий верхній шар покриття.
- Проводиться витягування, рихтування вм’ятин. Поверхня шліфується, шпаклюється і грунтується в два шари з певними інтервалами. Завдяки цим процесам в подальшому фарба лягає гладким рівним шаром.
- Підбір емалі. Цей процес особливо важливий при фарбуванні окремих частин кузова. Щоб підібрати фарбу, яка ідеально збігається за кольором з заводським покриттям, застосовують спеціальні комп’ютерні програми і таблиці.
- Безпосереднє фарбування кузова або деталей. На фінальній стадії виконується комплексне, або локальне фарбування автомобіля. Його проводять у спеціальному приміщенні, що виключає потрапляння на поверхню частинок пилу, сміття та бруду, які можуть зіпсувати нове покриття.
- Після завершення основних процесів авто вирушає в сушильну камеру. В середньому вся процедура займає 2-3 дні, але бувають і виключення.
Переваги фарбування автомобіля в автосервісі
Усунення дефектів кузова і подальші фарбувальні роботи – досить складна і трудомістка задача. Справитися з нею якісно, не маючи дорогого професійного обладнання, відповідного досвіду і навичок, практично нереально.
Якщо ви хочете, щоб ваша машина мала ідеальний зовнішній вигляд, зверніться до кваліфікованих майстрів. Які швидко підготують машину, максимально точно підберуть відповідний відтінок, пофарбують її з дотриманням необхідних умов та технологій. На виході ваш автомобіль отримає бездоганно рівний шар лакофарбового покриття, який нічим не відрізняється від заводського.
Пам’ятайте, що самостійне фарбування авто в гаражних умовах – не найкраще рішення, яке часто призводить до незадовільного результату, марної трати грошей на досить дорогі витратні матеріали. В даному випадку краще не ризикувати і відразу ж довірити відповідальну процедуру фахівцям.