X

“Парадний” БМ “Оплот” може й не доїхати до Києва на День Незалежності: перешкодив “генерал Мороз” (відео)

Харківське держпідприємство, яке на початку поточного року отримало замовлення від ДК “Укрспецекспорт” на виробництво танка БМ “Оплот” може не встигнути виготовити танк до його запланованої демонстрації на військовому параді до 30-річча Незалежності України.

Як повідомили журналісти каналу “Факти ICTV” цей танк виготовляли не на замовлення Збройних сил України, а як демонстраційний зразок для потенційних покупців, і мали зробити ще місяць тому.

“Однак досі не зварений навіть панцир (корпус). Хоч начебто поспішають з усіх сил”, – розповіли в відеосюжеті каналу, демонструючи дуже далекий від готовності корпус танка, схожий на БМ “Оплот”.

“І в цьому цеху і в цеху загального збирання буде організована робота. Тут буде організована робота у дві зміни, у сусідньому цеху загального збирання будемо дивитися, можливо навіть у цілодобовому режимі”, – відзначив виконуючий обов’язки директора з виробництва на держпідприємстві Олександр Пащенко, коментуючи затримання замовлення.

Певний сумнів щодо готовності до показу на параді є й в іншого замовлення, вже від Міністерства оборони – ремоторізованих танків Т-64, які мають виготовити на ДП “Харківський бронетанковий завод”. Замість 12 танкових комплектів ХБТЗ наразі отримав від Заводу імені Малишева лише чверть замовлення.




“Парадний” БМ “Оплот” має трохи більше, ніж через місяць, проїхати по Хрещатику (до речі, парадні тренування вже почалися) але не схоже, що він зможе це зроби
“І є велика ймовірність, що в День Незалежності на Хрещатик виїде лише третина роти”, – відзначили журналісти.

Керівництво держпідприємства каже, що “винна” холодна погода й затримання з перерахуванням коштів.

Якщо під терміном “Спецмайно” мається на увазі новий БМ “Оплот”, то він мав бути переданий замовнику ще до кінця червня ц.р

“Пам’ятаємо, була дуже холодна зима, у порівнянні з минулим роком, а ми не можемо литво виконувати при мінусових температурах, тому що тоді виходить суцільний брак”, – так пояснив затримку з виробництвом корпусів генеральний директор ЗІМ Василь Крилас.

Поділитися цим!
Макс Коротченко:
Related Post