Держкомпанія продемонструє свої нові розробки, які можуть посилити Збройні Сили України, пише Defense Express.
Одним із учасників виставки “Зброя та Безпека-2021” є ДАХК “Артем”, і ця державна компанія продемонструє свої новітні зразки озброєнь, які можуть посилити українське військо.
Перша розробка – це некерований реактивний снаряд з термобаричною бойовою частиною РТС-122Б до системи “Спека”.
Цей боєприпас призначений для ураження відкрито розташованої живої сили, неброньованої та легкоброньованої техніки, елементів інфраструктури противника типу мобільний командний пункт чи позиція для запуску безпілотників.
Калібр боєприпасу РТС-122Б – 122 міліметри, довжина снаряду з підривачем – 1450 міліметрів, маса бойової частини – 11,5 кілограмів, дальність пуску – до 7000 метрів.
Також ДАХК “Артем” презентує свій новітній снаряд калібру 152 міліметрів – кінетичний осколково-фугасний снаряд КОФС-152. Цей снаряд для гармат 2С5 під заряд Ж-48 призначений для ураження різноманітних об’єктів та живої сили противника кінетичною, осколковою та фугасною дією.
Маса цього снаряду – 21 кілограм, зокрема маса вибухової речовини – 3 кілограми, максимальна дальність стрільби – до 45 кілометрів, термін зберігання – 15 років.
Наступна розробка, яку продемонструє “Артем” – комплекс дистанційно-керованих літальних апаратів “Мисливець”. Цей комплекс призначений для доставки повітрям різних типів бойових частин до цілей противника.
Зокрема, для ураження живої сили противника, легких плавзасобів, неброньованої та легкоброньованої техніки “Мисливець” може доставити бойову частину із ударним ядром та готовими елементами, що поражають (ГЕП).
Для ураження важкоброньованої техніки та фортифікаційних частин – кумулятивну бойову частину. Для ураження низькошвидкісних повітряних цілей на висоті до 5000 метрів “Мисливець” може доставити осколково-фугасну бойову частину, що оснащена ГЕП.
“Плануюча бомба” “Мисливець” має такі характеристики:
- маса переносного комплексу – 35 кілограмів, із них маса самого літального апарату – не менше 15 кілограмів;
- максимальна швидкість польоту – 380 кілометрів на годину, час польоту на максимальній швидкості – до 15 хвилин, дальність польоту на максимальній швидкості – 80 кілометрів; радіус застосування при цьому складає 30 кілометрів;
- час готовності комплексу до пуску – 15 хвилин, зокрема готовності літального апарату до пуску – 1,5 хвилин.