Українські підприємства-виробники армійської спецтехніки, які входять в концерн “Укроборонпром”, почали закладати вже на етапі розробки нові шасі, замість КрАЗ. Так, за інформацією AUTO-Consulting, КП НПК “Іскра”, в якості шасі-носія для мобільної станції перешкод “Мандат” запроектовала МАЗ-6317. До такого рішення завод підштовхнуло банкрутство “КрАЗа” і невизначений статус українського виробника вантажівок.
СПЗР “Мандат” – мобільна станція постановки перешкод засобам радіозв’язку. В процесі роботи станція здатна забезпечувати вирішення багатьох функціональних завдань. Станція забезпечує створення прицільних за частотою і часу радіоперешкод, проводить пошук, пеленгування (опціонально), прослуховування, аналіз і запис характеристик виявлених засобів радіозв’язку.
Так, як “Мандат” повинен працювати в районі бойових дій, то вимога до надійності шасі пред’являються досить високі. Це занадто дорогий і унікальний спецавтомобіль, і він повинен 100% бути на ходу в будь-який момент, щоб залишити місце роботи.
Призначення
- виявлення, пеленгування (опціонально) та постановка радіоперешкод (ПРП), РЕЗ радіозв’язку тактичної ланки управління; базових та мобільних станцій транкінгового зв’язку в діапазоні частот 30-6000 МГц; базових та мобільних станцій (абонентських терміналів) систем стільникового зв’язку всіх наявних стандартів, а також ПРП багатоканальним системам передачі інформації, що використовують сучасні види модуляції; сигнали з імпульсно-кодовою модуляцією; сигнали багатоканальних систем передачі інформації з частотним FDMA, часовим TDMA, кодовим CDMA розподіленням каналів, а також ортогональним частотним розподіленням каналів OFDM.
- виявлення засобів зв’язку з ППРЧ зі швидкістю до 1000 стрибків в секунду;
- формування перешкод засобам зв’язку з ППРЧ зі швидкістю до 1000 стрибків в секунду;
- формування перешкод заданої структури.
Завдання
- панорамний та частотно-часовий (типу “водоспад”) огляд в робочому діапазоні частот;
- виявлення і пеленгування (опціонально) джерел радіовипромінювання сучасних систем радіозв’язку тактичної ланки управління, в тому числі з ППРЧ;
- відображення місця розташування станції і пеленгових напрямків (опціонально) виявлених джерел радіовипромінювання на електронній карті місцевості;
- вимірювання і статична обробка частотно-часових параметрів прийнятих радіосигналів;
- визначення видів і параметрів модуляції джерел радіовипромінювання (ДРВ);
- занесення до пам’яті ЕОМ усіх виміряних параметрів ДРВ, збереження їх результатів роботи протягом необмеженого часу;
- визначення типу виявлених засобів радіозв’язку і передачі даних;
- цифрову реєстрацію і запис радіосигналів в базу даних у форматі I/Q;
- слуховий і візуальний контроль радіосигналів;
- накопичення та обробка даних прийнятих радіосигналів;
- формування часових графіків роботи за конкретними засобами зв’язку та передачі даних;
- документування накопиченої в процесі роботи інформації (звіт);
- постановка перешкоди наземним радіостанціям ультракороткохвильового радіозв’язку у тактичній та оперативній ланці управління противника;
- постановка перешкод, що відповідають виду модуляції виявлених ДРВ;
- випромінювання прицільних за частотою і часом, а також загороджувальних перешкод;
- моніторинг за пріоритетними і позачерговими засобами радіозв’язку і передачі даних;
- передачу на вищій пункт управління інформації, накопиченої в процесі інформації;
- робота в складі комплексу.
Раніше Automotive вже повідомляв, що рішення перейти на інше шасі розглядав і виробник ракетного комплексу берегової охорони “Нептун”. В якості альтернативи шасі КрАЗ розглядалася Tatra.