Автоновини Військова техніка

Міноборони збирається замовити для ЗСУ нову модернізовану зброю

Міноборони збирається замовити для ЗСУ нову модернізовану зброю
Фото: 3СУ-23-4М-А3 "Шилка" під час вогневих випробувань на полігоні "Ягорлик" у лютому 2019 року

Міноборони збирається замовити дві партії модернізованих 3СУ-23-4М-А “Шилка”. Перший контракт з ДП “Завод “Арсенал” за планом буде укладений вже в цьому році, повідомляє Defense Express.

У червні минулого року дослідний зразок модернізованої зенітної самохідної установки 3СУ-23-4М-А1 зенітно-артилерійського комплексу “Шилка” пройшов визначальні відомчі випробування (на полігоні випробування проходив третій варіант 3СУ-23-4М-А3, проте не відомо чи були задіяні в випробуваннях ЗРК та оптико-електронний модуль, – прим. АМ).

Як повідомили в Міністерстві оборони України, з метою комплектування зенітних підрозділів Збройних Сил України модернізованою ЗСУ-23-4М-А1, виконання цього заходу включено до державного оборонного замовлення на 2020 рік.

“В умовах обмеженого фінансового ресурсу, у тому числі спричиненому наслідками карантинних заходів, підприємство здійснило підготовку виробничої бази (підготовка розпочалася ще у 2019 році) та у листопаді (ц.р.) надало Міністерству оборони України необхідні розрахунки з висновками для підготовки проекту державного контракту”, – відзначили представники Міноборони.

Підтвердив цю інформацію й генеральний директор “Заводу “Арсенал” Ігор Волощук, який відзначив, що Міноборони зацікавлене в цих машинах й надає всю необхідну підтримку.

“Контракт знаходиться в стадії укладання. Всі необхідні матеріали нам Міністерством оборони передані. За планом контракт має бути укладений найближчим часом в рамках держзамовлення цього року. Також, додатково, розглядається замовлення на певну кількість машин в ДОЗ-2021”, – прокоментував хід роботи над замовленням Ігор Волощук.

Міноборони збирається замовити для ЗСУ нову модернізовану зброю

Варто додати, що модернізовані ЗСУ-23-4М-А1 дуже потрібні українським військовим. З огляду на недавні результати застосування безпілотних апаратів в Нагірному Карабасі й те, що на Донбасі перероблені російськими бойовиками бюджетні китайські дрони постійно літають над позиціями ЗСУ.
При цьому, таки БПЛА не тільки ведуть розвідку, а й завдають по українським позиціям саморобними боєприпасами. Виявляти дрони бійцям доводиться за рахунок власного слуху та зору, а знешкоджувати – переважно особистою вогнепальною зброєю (оскільки засобів РЕБ на перекриття всієї лінії фронту не вистачає). Ці проблеми частково могли б вирішити оснащені сучасними РЛС та недорогими боєприпасами ЗСУ-23-4М-А від “Арсеналу”.

Нагадаємо, ДП “Завод “Арсенал”, після початку бойових дій на Донбасі (з 2015 року), почав розробляти варіанти модернізації ЗСУ-24-4 “Шилка”. Згодом, було представлено три можливі версії оновлення.

Версія 3СУ-23-4М-А1 (яка власне й пройшла визначальні випробування) була вперше презентована на виставці “Зброя та Безпека-2017”. Модернізація передбачає оснащення установки новою багатофункціональною радіолокаційною станцією з цифровою антенною решіткою (ЦАР) “Рокач-АС” та заміну аналогової обчислювальної системи на сучасну цифрову. Також “Шилку” обладнали навігаційною системою, системою забезпечення та блоком цифро-аналогових перетворювачів.
Другий варіант модернізації – 3СУ-23-4М-А2, додатково отримає оптико-локаційну систему, яка має телевізійний і телевізійний канали, а також лазерний далекомір. Вона призначена для виявлення, автоматичного супроводу, видачі координат і параметрів цілей в цифрової обчислювальної системи в автоматичному чи напівавтоматичному режимах.

Міноборони збирається замовити для ЗСУ нову модернізовану зброю
Фото: Модернізована по третьому варіанту 3СУ-23-4М-А “Шилка” на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2018”

Нарешті третій варіант – 3СУ-23-4М-А3 має додатково отримати ракетний канал й модернізований блок з чотирма зенітними керованими ракетами ближнього радіуса дії. Також передбачена заміна окремих вузлів й блоків, та заміна газотурбінного агрегату на більш економічний варіант.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook