Автоновини Військова техніка

Прийнятий на озброєння: Т-84-120 «Ятаган» – перехід на калібр НАТО для ЗСУ

Танк Т-84-120 «Ятаган» – основний бойовий танк, який оснащений 120-мм гарматою відповідно до прийнятого в країнах НАТО стандарту. Доречі ця бойова машина була продемонстрована в Києві під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності України у 2018 році. 

«Ятаган» був розроблений на ДП «ХКБМ ім.Морозова», що входить до складу «Укроборонпрому», і є ефективним рішенням по інтеграції стандартів Альянсу в українську бронетехніку. Для вирішення цього завдання харківські інженери з нуля розробили новий механізм заряджання, який може працювати з унітарними пострілами натовського стандарту.

Новий механізм заряджання працює за конвеєрним принципом і розміщений в спеціальному відсіку в задній частині башти. Цей відсік відокремлений від екіпажу і має спеціальні панелі, які дозволяють максимально забезпечити безпеку екіпажу і повністю відповідає конструкторським рішенням країн-членів НАТО.

Використання натовської танкової гармати значно розширює номенклатуру боєприпасів, які можуть використовуватися на Т-84-120. Мова йде не тільки про снаряди, які можуть виготовлятися на новій технологічній лінії, яка встановлена на ДАХК «Артем», а й боєприпасів виробництва країн-членів НАТО.
Крім потужної натовської зброї, «Ятаган» має високі ходові характеристики. Завдяки 1200-потужному дизельному двигуну, 48-тонна машина розганяється до 65 км / год. Питома потужність Т-84-120 становить 26 к.с. / т, що значно вище показників не тільки Т-64, Т-72 або російського Т-90, але і деяких сучасних танків країн Альянсу. В цей же час, за захист танка відповідає не тільки багатошарова броня, але і сучасні засоби динамічного захисту «Ніж» і комплекс електронно-оптичної протидії від керованого озброєння. Що в сукупності робить «Ятаган» захищеною, маневреною машиною з потужною зброєю.

В цілому, конструкторські та технологічні рішення, які були відпрацьовані під час розробки Т-84-120 «Ятаган» ще в 2000-х рр., дозволяють говорити про можливість поступової модернізації вже існуючого парку українських танків і розробці нових зразків бронетанкової техніки, як під уже існуючи 120-мм артилерійські системи, так і перспективні.

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook