Автоновини

Нові правила і драконівські штрафи: що зміниться для водіїв з 27 вересня

З 27 вересня штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні збільшаться в кілька разів, пише Politeka.

Водіям доведеться бути уважнішими на дорозі. З 27 вересня 2018 року набирає чинності закон № 5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який передбачає багато змін в правилах дорожнього руху. Зокрема, на порядок зростуть штрафи для водіїв.

Деякі порушення ПДР будуть тепер «коштувати» для водіїв в 20 разів дорожче. Так, за перевищення дозволеної швидкості в 50 км/год потрібно буде заплатити до 3400 гривень. Досі таке порушення обходилося водіям у 510 грн.

Значно посилиться покарання для водіїв, які стали винуватцями ДТП і втекли з місця аварії. Штраф виросте до 3,4 тисяч гривень з 255 грн. Мало того, порушника можуть позбавити права керувати транспортними засобами на строк до шести місяців.

Якщо власник авто, у якого відібрали водійські права, вирішить прокотитися на машині, йому доведеться заплатити 20,4 млн грн за таке задоволення. А в разі повторного порушення штраф збільшиться в два рази – більше 40 тисяч.
Ті, хто сіли за кермо, взагалі не маючи водійських прав або прав відповідної категорії, заплатять штраф до 10200 грн (раніше – 510 грн). Повторне порушення загрожує грошовим покаранням в розмірі в 4 рази більше – 40800 грн.

Істотно зростуть штрафи за неправильне паркування автомобіля. Навіть якщо ви припаркувалися правильно, але забули або не захотіли заплатити за паркувальне місце, то доведеться заплатити штраф не менше 100 гривень. А за неправильно припарковане авто потрібно буде заплатити від 255 до 1700 гривень.

Більш того, якщо автомобіль, що стояв буде заважати руху транспорту, його може забрати евакуатор. І тоді потрібно буде заплатити не тільки штраф, але і оплатити роботу евакуатора і час стоянки на штрафному майданчику.

Стежити за дотриманням правил паркування будуть муніципальні інспектори. Крім того, порушення фіксуватимуть фото- та відеотехнікою. Так що у порушників буде мало шансів залишитися непоміченими.

Винним у порушенні правил дорожнього руху буде тепер автоматично визнаватися власник машини. Йому доведеться платити штрафи. Або ж доводити в суді, що за кермом був не він.

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook