Авто на єврономерах Автоновини

Авто на єврономерах: влада нарешті пообіцяла здешевити розмитнення на кордонах

Фото: ТСН

Для вирішення проблеми з автомобілями на єврономерах до Верховної Ради буде внесений узгоджений профільним комітетом і активістами законопроект, який здешевить розмитнення на кордонах, а за його основу буде взято молдавський аналог.

Про це активісти заявили після консультацій з головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною, інформує Obozrevatel.

Як повідомляється на сторінці «Авто Євро Сили», додаткові обговорення пройдуть на засіданні комітету 21 березня, куди будуть запрошені нардепи, члени Кабміну і, власне, активісти руху.

Глава «АЄС» Олег Ярошевич підкреслив, що з самою Ніною Южаніною досягнуто принципових домовленостей.

«Цей закон був апробований в Молдові, ми ж повинні внести свої корективи, зміни, щоб він задовольнив українців, а не чиновників і Верховну Раду. Южаніна запевнила, що у влади є політична воля для вирішення цього питання», – підкреслив він.

У свою чергу Южаніна в ефірі радіо «Голос столиці» заявила, що законопроект переданий на узгодження активістам.

«Аналогічна ситуація була в Молдові, там вже використовували такий варіант виходу з акцизного податку. Його могли оплатити громадяни, щоб отримати можливість зареєструвати автомобілі в країні, встати на «законні рейки», щоб надалі не зловживати нормами митного законодавства», – сказала вона.

За словами нардепа, в Україні також планують дати можливість громадянам розмитнити свої автомобілі за певною ставкою, для того, щоб поставити їх на облік.

«Наступний крок – паралельно внести зміни в законодавство, щоб у майбутньому заборонити зловживати прогалинами в законі, які зараз використовують люди і завозять автомобілі», – зазначила Южаніна.

При цьому вона додала, що проект рішення по «евробляхах» її комітет передав на узгодження активістам. Але і серед самих власників авто на єврономерах немає єдиної позиції, більш того, різні думки громадських активістів заважають їм досягти єдиної позиції в своїх вимогах.

«Активісти не завжди йдуть на угоду з тими компромісними варіантами, які ми пропонуємо. Тому що є бажання нічого не платити або платити чисто символічну суму в розмірі 50-100 євро. Такого бути не може. Та й самі активісти зараз розділилися на певні напрямки – деякі погоджується з компромісним варіантом комітету, деякі стоять на своєму, що «ми нічого не будемо платити». Мені важко працювати в цьому напрямку», – сказала Южаніна

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook