X

Васадзе готовий продати контрольний пакет ЗАЗу

Запорізький автозавод виставлений на продаж. Виробництвом в Запоріжжі цікавилися Daimler і Magna Steyr, але домовитися не вийшло.

Власник УкрАвто Таріел Васадзе готовий продати контрольний пакет Запорізького автозаводу (ЗАЗ) за однієї умови – потенційний інвестор повинен професійно займатися автомобільним бізнесом. Про це в інтерв’ю LIGA.net розповів Таріел Васадзе.

Він зазначив, що інтерес до ЗАЗу з боку потенційних інвесторів присутній і періодично переговори про продаж заводу ведуться. Але сьогодні таких пропозицій немає. “Я б із задоволенням це зробив, і навіть поступився б контрольним пакетом, якби розумів, що інвестор професійно займається цим бізнесом. Але біда в тому, що в існуючих умовах в цю галузь ніхто не прийде – краще і дешевше завезти готовий продукт”, – зазначив Васадзе.

Глава УкрАвто розповів що інтерес до спільного виробництва на ЗАЗі проявляли компанії Daimler і Magna Steyr.




Зокрема, УкрАвто і Daimler домовлялися про виробництво на ЗАЗі моделі Sprinter, однак домовитися не вийшло. “Mercedes, з яким ми перебуваємо в добрих відносинах, зняв з виробництва модель Sprinter. Нове покоління – це інший рівень комфорту і нова ціна. З огляду на те, що попереднє покоління Sprinter популярно на багатьох світових ринках і для підтримки експлуатації такого величезного парку необхідні запасні частини, ми хотіли запустити таке сателітне виробництво на ЗАЗі, – розповідає Васадзе. – У січні минулого року представники компанії відвідали наш завод, все сподобалося. Але коли почули про умови для виробників в Україні, мені прямо сказали: “Пан Васадзе, навіщо ми витрачаємо час? Поки у вас в країні існують такі умови, ні про яке виробництво не може бути й мови”.

Також за словами Васадзе, до ЗАЗу придивлялася австрійська Magna Steyr – виробник автомобілів і автомобільних комплектуючих.

“На своїх заводах випускає Mercedes G-клас, BMW 5-ої серії і інші моделі. Хотіли налагодити виробництво у нас. Навіть свій дослідницький інститут готові були перенести в Україну. Коли глибше познайомилися з українськими реаліями, сказали, що дешевше в Австрії розвивати своє виробництво. І їх можна зрозуміти. Там уряд компенсує 60% інвестицій, кредити дають майже даром. І дешева робоча сила в Україні не компенсує їх витрат. На таких технологічних виробництвах на зарплати припадає максимум 5-6% собівартості продукту”, – зазначив Васадзе.

Поділитися цим!
Антон Кучепінков:
Related Post