Авто на єврономерах Автоновини

Євро-5 і «єврономери»: що пропонують депутати

Україна ввела стандарт Євро-5 в 2016-му, так як підвищення екологічних вимог – одна з умов Угоди про асоціацію з ЄС. Депутати заборонили імпортувати в країну нові і вживані автомобілі, які не відповідають екологічним вимогам.

Відзначимо, що в європейських екологічних стандартах немає нічого поганого – його мета зменшити кількість викидів від автомобілів. Однак парламентарії так і не вирішили питання ввезення в Україну автомобілів в якості гуманітарної допомоги, а проблема з транзитниками тільки загострилася.

Так введення Євро-5 унеможливило розмитнити в Україні автомобілі, випущені до 2010 року. Це викликало невдоволення у частини «пересічніков», які купили автомобіль за кордоном і збиралися узаконити його пізніше.

Співзасновник громадської організації «Доступне авто» Михайло Катрук пояснює, що Євро-5 в країнах Європи не застосовується до старих автомобілів.

«Обмеження по екостандарти діють виключно на нові автомобілі. Є один простий принцип. Будь-які обмеження створюють корупцію. Наприклад, відомі факти, коли автомобілі Євро-4 ввозилися в Україну з підробленими сертифікатами Євро-5. І ці сертифікати робилися в Україні. В результаті потік автомобілів з введенням Євро-5 суттєво не вплинула на потік машин. Єдине, більше випадків, коли автомобіль не ставлять на сертифікацію або роблять фальшивий сертифікат», – коментує Катрук.

За його словами, якщо дозволити ввезення будь-яких автомобілів, українці купуватимуть кращий автомобіль за гроші, які вони мають.

«Україна не перетвориться в автозвалища, оскільки людина при наявності вибору не захоче купувати морально застарілий автомобіль, якщо буде впевнений, що його ніхто не відбере і не забирає», – додає він.

Що пропонують депутати

У європейських країнах, чим старіше автомобіль, тим дорожче він обходиться його власникові. Чим більше машина викидає шкідливих речовин – тим більше транспортний податок і тим дорожче може бути страховка.
«У країнах ЄС більш суворе законодавство за екологічними стандартами, ніж в Україні. Чим старше авто, тим більше щорічний екологічний податок. Сума такого податку може досягати 1000 євро на рік і вище. При певному рівні шкідливих вихлопів машина не пройде техобслуговування, і автовласник не зможете експлуатувати її взагалі», – зазначає директор з маркетингу групи« АІС »Сергій Боровик.

В Україні немає таких правил. Транспортний податок в свій час замінили спеціальним акцизним збором, що додається до вартості кожного літра палива. Тому для тих, у кого автомобіль вже є, незалежно від того, чи відповідає він Євро-5 чи ні, витрати на його утримання не змінюються.

Останнє з пропозицій депутатів – дозволити українцям першу реєстрацію автомобілів, які відповідають стандартам Євро-3 і Євро-4, на 10 років. Законопроект №7457 депутати зареєстрували під Новий рік.

Також в Раді лежить законопроект №5561, який пропонує замість екологічних стандартів ввести обов’язковий техогляд при ввезенні б / у автомобілів.

Автори законопроекту 5470-д також пропонують прибрати з вимог до ввезення автомобілів пред’явлення сертифіката про відповідність екологічним нормам. На відповідність цим нормам машину перевірятимуть при реєстрації в сервісному центрі МВС.

А законопроект №4391 пропонує не застосовувати вимогу Євро-5 до автомобілів, які ввозяться як гуманітарна допомога відповідно до закону «Про гуманітарну допомогу». У пояснювальній записці до законопроекту депутати зазначають, що ряд країн готові передати Україні абсолютно безкоштовно автомобілі «швидкої допомоги», легкові авто спеціального призначення для МВС та інші види транспорту. Але українські закони це забороняють.

З 1 січня 2018 року в країні повинен був почати діяти Євро-6, але парламентарії відклали його введення на рік. Цей стандарт встановить нове обмеження – в Україну не можна буде ввезти автомобілі, які вироблені раніше 2015 року.

 

 

ДЖЕРЕЛО: segodnya.ua

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook