З інтерв’ю з власником корпорації “УкрАвто” Таріелом Васадзе стало відомо, чому після багаторічних преференцій “Запорізькому автомобільному заводу” так і не вдалося створити конкурентне виробництво автомобілів усередині країни, повідомляє Biz.censor.
Обговорювалися питання поточної ситуації на заводі в Запоріжжі, обсяги виробництва і перспективи українського виробництва в умовах, що склалися.
Як стало відомо з коментаря Васадзе, саме «еврономери» є тим вирішальним фактором, який не дозволяє виробляти і продавати нові автомобілі на території України.
На запитання кореспондента: «Чому ви не можете робити конкурентну машину для українського ринку?» Таріел Васадзе відповів наступне:
«Головна причина, по якій український автопром не може конкурувати з виробниками з Європи або Азії – це відсутність рівних умов: податкових, митних, фінансових для наших заводів і для зарубіжних виробників в Україні.
Як один з наслідків, перерахованого вище, яке одночасно є і ще однією причиною складної ситуації з виробництвом, є безконтрольне ввезення нерозмитнених автомобілів.
Я не хочу нікого засуджувати, але ввезення так званих «евроблях» і несплата ними податків (при тому що, в вартість автомобіля виробленого всередині країни, закладено до 34% податків) негативно впливає не тільки на ринок автомобілів, але і на промислову, а як наслідок і на соціально-економічну політику держави.
Тільки комплекс заходів, таких як лібералізація податкового законодавства в сфері виробництва, розробка і прийняття дружніх інвестиційних законів, ліберальна банківська система, і створення вільних економічних зон виробничого типу дозволить більшості виробників в Україні вийти з кризи і почати конкурувати з імпортом.
Продажі падають, тому що дешевше купити підтриману “евробляху”, не заплативши ні копійки податку.
Звертаю вашу увагу, що продажі нових автомобілів в Європі ростуть. Чому? Тому що українці вивозять звідти старі автомобілі, а європейці купують нові машини.
Коли в Європі автомобіль здається на утилізацію, власник зобов’язаний заплатити гроші. А тут ще йому доплачують, щоб він позбувся старого автомобіля. Яка велика радість …».