Автоновини

Як «безвіз» відіб’ється на ввезенні б/у іномарок?

Експерти провели розрахунки і поділилися цікавою інформацією. Чи стало введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу, стимулом до зростання імпорту в Україну старих іномарок?

Експерти проаналізували статистику продажів. Порівнювати імпорт червня нинішнього року і минулого – не зовсім коректно. З двох причин:

1) пільгові акцизи почали діяти з серпня 2016 р;

2) в той час про безвіз тільки говорили.

Але різниця в цифрах дуже вражає: півтисячі в торішньому червні і більше чотирьох з половиною тисяч – в нинішньому. Зростання в 9 разів! Що везуть?

На першому місці – 76% – пасажирські автомобілі. На другому – майже 12% SUV. І на третьому – трохи більше 10% MPV. За марками трійка лідерів по імпорту старих іномарок виглядає так: Volkswagen, Renault, Skoda. І на цю розстановку безвіз ніяк не вплинув. Так само, як і на моделі найпопулярніших для імпорту в Україну старих авто. Це – Renault Megane, Volkswagen Passat і Skoda Octavia.

Ці ж моделі були найбільш популярні і до старту безвіза. Але справа не тільки в зростанні імпорту. Більше 4,5 тисячі старих легковиків – це всього на 2 тисячі менше щомісячних продажів нових автомобілів в Україні. Крім того, завдяки імпорту за пільговими акцизами, український ринок б/у авто став омолоджуватися. У порівнянні з минулим роком автомобілів у віці до 2-х років стали завозити більше в 8,5 разів. А автомобілів у віці 3-5 років – майже в 4 рази більше. Обсяги імпорту авто цих вікових груп можна порівняти з обсягами реалізації в Україні нових автомобілів. І фактично саме імпорт б/у в віці до 5 років веде покупців, як з ринку нових автомобілів, так і з ринку внутрішніх перепродажів.

Імпорт б/у мало не повністю замістив покупку нових автомобілів в західних областях України.  Ті області, які традиційно займали останні позиції в рейтингах продажів нових авто, впевнено лідирують в імпорті б/у.  Це – Львівський, Івано-Франківський, Волинський і Тернопільський регіони. Але якщо порівняти з травнем, коли безвіза ще не було, зростання імпорту б у в червні склав всього 3%.

На безвізовий режим покладали великі надії. Адже однією з причин, чому громадяни України масово не кинулися за кордон за старими іномарками, називали саме відсутність шенгенської візи. Значить, не тільки в цьому справа. Однозначно пригальмував імпорт б/у автомобілів за пільговими акцизам ввезення польсько-прибалтійського секонд-хенду на «бляхах». Деякі з тих, хто хотів привезти собі авто законно, вичікують: а раптом «обломиться» і секонд на «бляхах» легалізують. Ну, і, звичайно, не можна скидати з рахунків кілометрові черги за біометричними паспортами. Багато потенційних власники б/у іномарок їх ще не отримали. Тому, в найближчі місяці експерти не виключають значне зростання імпорту б/у автомобілів за пільговими акцизами.

Цікаво, як це вплине на і так вже впали ціни на вторинному ринку. А також – як відреагують на подібне нашестя продавці нових автомобілів.

Поділитися цим!
Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook