Тюнінг

Українець переобладнав свій автомобіль «заради економії палива»

Тепер його автомобіль працює на безкоштовному газу, який виходить з … деревини.

Автомобіль з газогенератором дозволяє ефективно витрачати паливо. Щоб економити бензин і дизельне паливо, часом не потрібні нові технології з мільйонними інвестиціями. Євген Коливанов, що живе в сільській глибинці, побудував незвичну установку. Тепер його автомобіль працює на безкоштовному газу, який виходить з … деревини.

Газогенераторні машини з’явилися ще на початку ХХ століття. Найчастіше вони використовувалися в Німеччині, Америці, СРСР, особливо в роки війни. Але в подальшому вони були витіснені з автомобільної промисловості. Для їх роботи не потрібен бензин чи дизельне паливо, тому що краще паливо для генератора газу – це дрова. Саме розповіді діда-фронтовика про «автомобілях на дровах» підштовхнули до дії колишнього вчителя фізики і математики Євгенія Коливано з Чернігівщини.

Останні роки він працює на СТО, тому йому не склало труднощів виготовити просту, але надійну конструкцію. Ззаду свого автомобіля Opel Kadett умілець прикріпив сталевий бак і бідон. У них повільно тліють дрова, які час від часу потрібно підкладати. Через повільне згорання палива виділяються горючі гази. Після очищення в декількох фільтрах вони по трубках надходять в двигун автомобіля.

За словами Євгена Коливанова, в топку можна кидати будь-яке тверде паливо. У бочці згоряють дрова, вугілля, тирса, гума, пластмаса і будь-який сухе сміття. Щоб оптимізувати роботу всієї системи, умілець сім разів переробляв конструкцію, вносячи зміни. Модернізована машина запускається дуже швидко і дає можливість їздити майже безкоштовно. Економічна вигода автомобіля з газогенератором очевидна. Так, щоб проїхати 100 кілометрів, необхідно 18 кілограм соснових дров за ціною 12 $ за тонну. Тобто на таку поїздку витрачається близько 0,2 $.

Для заправки Opel Kadett бензином потрібно близько 7 $. Вигода очевидна. Сусід Євгена слідом за ним також переобладнав свій ВАЗ. Чоловік зізнався, що возить з собою пилку. При необхідності завжди можна зупинитися у лісосмуги і поповнити запас палива. Євген Коливанов запевняє, що «краще паливо – з сухої шовковиці. На ньому не їдеш, а летиш! ». Але явно видно і недоліки машини. По-перше, газогенератор «краде» чималий простір позаду машини, додає вагу. Також він може викликати пильний інтерес поліції. Переобладнана машина не підійде любителям швидкої їзди. Максимальна швидкість впала до 125 км / год, постраждала і динаміка розгону.

Загрузка...
Загрузка...

Ми в Facebook